Red Heels to finalistki V edycji programu Mam Talent!

Zespół Red Heels jest jedynym profesjonalnym żeńskim popowo-rockowym zespołem smyczkowym w Polsce. Działa na rynku już od 2012 roku! Wystąpił do tej pory na setkach imprez na całym świecie (występ na Eurowizji 2022 z Krystianem Ochmanem (i zwycięstwo!), koncert w Ambasadzie Polskiej w Nowym Jorku, występ na Top Trendy 2013, otwarcie linii lotniczych Emirates Arabes w Pałacu Kultury, koncert na Alianz Arena dla 35000 osób podczas meczu Lechia Gdańsk -Legia Warszawa i wiele innych), wielokrotnie gościł również w programach telewizyjnych jak DDTVN, Pytanie na śniadanie, Teleexpress, Świat się Kręci, Kulturalni.pl itp oraz brał gościnny udział na planach seriali (Aż po sufit, M jak Miłość), filmów (Kobiety bez wstydu) i nagrań ścieżek dźwiękowych m.in do filmu Netflixa „Jak pokochałam gangstera”.

Red Heels łączy świat klasycznych instrumentów ze światem popu, muzyki rockowej, elektroniki oraz tańca. Piękne kobiety i zarazem jedne z najlepszych instrumentalistek w kraju, które wchodzą w skład Czerwonych Szpilek pokazują, że w instrumentach smyczkowych kryje się ogromna moc, która z łatwością porywa nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Jak ona działa? To już najlepiej poczuć na własnej skórze…

A kto za tym wszystkim stoi?

Altowiolistka grająca na skrzypcach, czyli Ania Adamczuk – lider i założyciel Zespołu.

„Swoje dzieciństwo spędziłam słuchając Apocaliptycy i Nirvany dochodzącej z pokoju mojego brata. Tak mi się spodobała ta pasja, swoboda i energia w wykonawstwie muzyków rockowych, że sama postanowiłam założyć w nieco doroślejszym życiu podobny zespół, tylko składający się z kobiet. Na Akademii Muzycznej w Katowicach miałam okazję wykształcić profesjonalny warsztat techniczny, żeby móc teraz bez żadnych ograniczeń wyrażać się poprzez mój ukochany instrument.

Od 2016 roku półprofesjonalnie zajmuję się również tańcem brzucha w paru różnych dialektach, co skrzętnie później przemycam do choreografii Red Heelsek.

Z czystym sercem mogę powiedzieć, że kocham to, co robię i za każdym razem nie mogę doczekać się występów, by móc stworzyć razem z dziewczynami z Zespołu oraz publicznością magiczną chwilę rzeczywistości”